Wycieczki rowerowe w Kutnie i okolicach

Wycieczka rowerowa w naszym mieście i okolicach to idealna propozycja dla osób ceniących aktywność sportową na świeżym powietrzu. Wybierz dla siebie najciekawszy szlak rowerowy i wyrusz w podróż!
W regionie zostało przystosowanych kilka interesujących szlaków rowerowych dla podróżników. Zapoznajmy się z nimi bliżej.
Szlak rowerowy „W Centrum Polski”
Oznaczony jest kolorem niebieskim i charakteryzuje się łatwym stopniem trudności. Na szlaku wycieczkowicze mają możliwość zwiedzenia kilku atrakcji turystycznych i krajoznawczych. Znajdziemy na nim takie punkty jak np. Muzeum Wnętrz Stylowych w Oporowie, Zespół Klasztoru oo. Paulinów, wiekowe świątynie, zabytkowe rezydencje magnackie, ziemiańskie i szlacheckie, parki wiejskie, rezerwat przyrody „Dąbrowa Świetlista”. Ścieżka turystyczna oszacowana została na 11 750 m. Trasa wiedzie przez następujące miejscowości: Grabów, Besiekiery, Sobótka, Mazew, Głogowa, Jankowice, Miłonice, Krośniewice, Kajew, rezerwat „Dąbrowa Świetlista”, Grochów, Suchodębie, Łanięta, Franciszków, Niedrzew, Głowiec, Kutno, Mnich, Oporów, Żychlin, Dobrzelin, Będlno, Orłów, Łęki, Kościelne, Młogoszyn, Ktery. Szlak „W Centrum Polski” to idealna propozycja na weekendową wycieczkę rowerową z całą rodziną. Szczerze polecamy!
Szlak „Bitwy nad Bzurą”
Szlak przebiega przez: Kutno, Wieżyki, Stare Wały, Malewo, Marcinów, Siemienice, Młogoszyn, Łęki Kościelne, Szewce, Konstantynów, Kamieniec, Parcel, Orłów. Długość szlaku wynosi 27,5 km , a jego trudność określono jako łatwą. Został oznaczony kolorem żółtym. Tej ścieżce rowerowej nadano nazwę zgodnie z końcowym punktem trasy, która prowadzi do pomnika Bitwy nad Bzurą w Orłowie. Na obszarze, na którym przebiega szlak znajduje się wiele pomników przyrody jak np. dąb szypułkowy w Łękach Kościelnych oraz liczne parki. Wskazany szlak to rozwiązanie dla miłośników natury.
Szlak „W królestwie Diabła Boruty”
To czarny szlak o długości 35 km. Wybierając się w podróż rowerową zwiedzimy takie miejscowości jak: Ktery, Strzegocin, Ględzianów, Ględzianówek, Rybitwy, Zagaj, punkt – skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 703, Łęczyca, Topola Katowa, Krzepocin II.
Szlak „Pałace, dwory i zamki”
To zielony szlak, który jest najdłuższym ze wszystkich propozycji, a jego długość wynosi aż 48,5 km. Jest łatwy w pokonaniu i pełen atrakcji, które ukazują piękno regionu kutnowskiego. Na szlaku można zobaczyć: zespół pałacowo – parkowy Rembielińskich, Muzeum im. Jerzego Dunin – Borkowskiego, pomniki przyrody jak np. lipa drobnolistna, rezerwaty przyrody – „Ostrowy”, „Bażantarnia”, „Perna”, „Dąbrowa Świetlista”, drewniany kościół we wsi Imielno, malowniczy dworek we wsi Miksztal, Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej, zamek w Oporowie. Trasa wiedzie przez: Krośniewice, Głaznów, Kopy, Ostrówki, Żakowiec, Witawa, Ostrowy, Rdutów, Miksztal, Chrosno, Głowiec, Raciborów, Sójki, Muchnów, Mnich, Golędzkie, Oporów.
Podpowiadamy, że wycieczkę można urozmaicić w piknik na jednej z mijanych po drodze łąk. Ten sielankowy czas zdecydowanie umili podróż!