Pałac Saski aż huczał od błysku policyjnych odznaczeń podczas powiatowych obchodów Święta Policji
Dzisiejszy dzień na dziedzińcu Pałacu Saskiego był wyjątkowy. Tę historyczną przestrzeń wypełniły niebieskie mundury policjantów, którzy zebrali się na powiatowej obchodach Święta Policji. Uroczystość ta była doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń resortowych oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.
Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 11:00. Rolę gospodarza i prowadzącego przejęła młodsza aspirant Daria Olczyk – rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Wśród zaproszonych gości był zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, inspektor Andrzej Patrzałek. Obecnością zaszczycił również Komendant KPP w Kutnie, młodszy inspektor Wojciech Świercz.
Obok niebieskich mundurów, zarówno z powiatu jak i z województwa, przestrzeń dziedzińca Pałacu Saskiego zapełnili przedstawiciele lokalnej władzy samorządowej. Na liście gości widnieli między innymi starosta Daniel Kowalik, wiceprezydent Kutna – Jacek Boczkaja, przewodniczący Rady Miasta Kutno – Paweł Markiewicz, członek zarządu Powiatu Kutnowskiego – Tomasz Walczewski, Artur Gierula – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, oraz wójtowie gmin: Oporów – Robert Pawlikowski, Nowe Ostrowy – Zdzisław Kosztrzewa, Bedlno – Józef Ignaczewski, Strzelce – Tomasz Szczęsny i burmistrz Dąbrowic – Dorota Dąbrowska.

Kutnowscy artyści zdobywają uznanie na Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie!
Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz: Książki i Sport w Kutnie w Akcji!
Boisko przy SP 7 w Kutnie coraz bliżej realizacji!
Złap ostatnie bilety na Podwieczorek z Piotrem Roguckim!
370 osób z Kutna zdobyło wiedzę o bezpieczeństwie dzięki szkoleniom KP PSP
Kutno 2026: Festiwal Świat Muzyki zaprasza na letnie muzyczne doznania!